VOLEJTE (PO - PA): +420 381 020 700
Magazín
  • Nabízíme komplexní služby v oblasti pohledávek
  • Více než 15 let zkušeností
  • Profesionalní přístup k partnerům i dlužníkům
Image 0 - Asociace inkasních agentur

Magazín

27.12.2017
Sponzoring běžeckého závodu Štěpánský běh v Prachaticích

Hlavní závod na deset kilometrů se běžel už po 38. Odstartoval ho poslanec Parlamentu České republiky Jan Bauer. Zároveň to byl už 13. ročník Memoriálu Jindry Fidlera, který závod zakládal. Velkou atletiku doplňují v Prachaticích pořadatelé z Atletického oddílu TJ Tatran důrazem na děti a dorost, budoucnost sportu i společnosti. A bylo tomu tak i letos.
Foto Zdeněk Přibyl.

30.06.2017
Nejvíce neplatičů je mezi mladými ve věku 15 až 24 let
    „Celkový dluh obyvatel roste a loni dosáhl nového rekordu. Souhrnný objem ohroženého dluhu ovšem loni výrazně poklesl, stejně tak dlužné částky na klienta. Zhoršuje se však výrazně platební morálka u mladých lidí,“ potvrdil Právu Petr Kučera, výkonný ředitel společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Více v článku ZDE.  
30.06.2017
Rozšířili jsme vozový park
V rámci rozšíření působnosti po jednotlivých krajích, jsme vybavili část našich terénní pracovníků novými vozy 4x4.
20.04.2016
Sponzoring ve formě stolků pro dětské oddělení Nemocnice Prachatice

DĚTŠTÍ PACIENTI MAJÍ NOVÉ STOLKY Dětské oddělení prachatické nemocnice vlastní díky sponzorskému daru firmy MEMFIS.cz, s. r. o., Prachatice dalších 6 nových nemocničních stolků Eleganza Clasic od výrobce LINET, s. r. o., Slaný-Želevčice. Stolky v hodnotě téměř 60 tisíc korun budou umístěny u pacientských lůžek. Nové nemocniční stolky si v úterý 19. dubna převzala zástupkyně primáře dětského oddělení MUDr. Lenka Pěstová z rukou jednatele firmy MEMFIS.cz Bohumila Petřeka a malí pacienti, kteří jsou hospitalizovaní na dětském oddělení nemocnice si je s radostí ihned vyzkoušeli. (Na snímku i s ředitelem prachatické nemocnice Michalem Čarvašem vlevo.)

09.10.2015
Trh s vymáháním dluhů stagnuje. Převažují závazky hlavně vůči operátorům a bankám.

Z průzkumů Asociace inkasních agentur a dalších společností, věnujících se trhu pohledávek vyplývá, že loni, tj. v roce 2014 zpracovaly inkasní agentury dluhy za cca 22 miliard Kč, zpět pro věřitele se podařilo získat 27% z uvedeného objemu. V roce 2013 trh pohledávek čelil výraznému propadumísto předchozích dvou let, kdy se saldo vymáhaných pohledávek pohybovalo kolem 30 miliard korun, rok 2014 byl spíše ve znamení stagnace. Příčinou těchto změn je větší prozíravost ze strany bank a ostatních věřitelů, kteří se začali více zaměřovat na to, komu půjčit peníze a eventuální klienty si nechává před uzavřením obchodu prověřovat. Podle předchozích průzkumů minimálně 25% pohledávek přichází do inkasních agentur z bankovních společností, dalších 20% od mobilních operátorů a více než 10% putuje z pojišťoven…

01.04.2015
Centralizace 2015

Počátek roku 2015 jsme realizovali významnou změnu organizační struktury s cílem zefektivnit fungování naší společnosti. Zaměřili jsme se zejména na centralizaci odloučených pracovišť a převedli jsme naše kanceláře z Prahy a z Bratislavy do hlavní pobočky společnosti v Prachaticích. Klienty z České i Slovenské republiky nově kontaktujeme z jednoho místa. Realizace tohoto projektu proběhla hladce především díky propracovaným informačním systémům a jedné z nejvýkonnějších telefonních ústředen. Co od této změny očekáváme? Nové uspořádání nám přinese snížení nákladů a zvýšení efektivity řízení práce a s tím související zvýšení produktivity našich zaměstnanců. Od 1. dubna 2015 jsou tedy všechna operátorská pracoviště plně v provozu v pobočce Prachatice. Zaměstnanci pracují v moderních a kvalitně vybavených kancelářích s podporou nejvyspělejší výpočetní techniky. Případné problémy jsme proto schopni rychle vyřešit na operativní úrovni.

23.10.2014
Lze se dostat z dluhové pasti? Ano, ale musíte opravdu chtít své závazky řešit včas a řádně.
O spoluobčany, kteří se dostali do finanční tísně nebo mají problémy se splácením půjček, není dnes určitě nouze.Přesto však uvedu příklad ukazující, že pokud se problémy začnou řešit včas, nemusí být ještě vůbec nic ztraceno.Níže uvedený reálný příběh klienta ukazuje, že to není prázdná fráze.
17.10.2014
Proč slušní a platící stále dotují neplatiče?
Asociace inkasních agentur uspořádala další setkání účastníků inkasního trhu
01.10.2014
Spustili jsme nový web
Před několika měsící jsme se rozhodli, že bychom naše webové stránky rádi přiblížili moderním trendům a zjednodušili tak vám, našim návštěvníkům, navigaci na našich stránkách. Tento týden naše úsilí vyvrcholilo úspěšným spuštěním nových webových stránek.
1