VOLEJTE (PO - PA): +420 388 303 021
Magazín
  • Jsme řádným členem Asociace inkasních agentur
  • Nabízíme komplexní služby v oblasti pohledávek
  • Více než 15 let zkušeností
  • Profesionalní přístup k partnerům i dlužníkům
Image 0 - Asociace inkasních agentur

Proč slušní a platící stále dotují neplatiče?

17.10.2014
Image 0

Asociace inkasních agentur uspořádala další setkání účastníků inkasního trhu

Ve čtvrtek 9. října se uskutečnilo již pravidelné setkání zástupců inkasních agentur, věřitelů a dalších subjektů, jejichž činnost je spojena s inkasním trhem. Pořadatelem této akce byla opět AIA, sdružující nejvýznamější inkasní agentury působící v současné době na českém inkasním trhu.

Image 1

V tomto roce se akce uskutečnila pod názvem „Proč slušní a platící stále dotují neplatiče? A ví o tom?“ Cílem je nejen společenské setkání účastníků, ale i aktuální pohled na problematiku pohledávek.  Organizátorům se opět podařilo získat pro veřejnou prezentaci přednášející napříč jednotlivými obory, které se s pohledávkami setkávají, byť v různé podobě a fázi.

I v tomto roce byla zachována tradice v podobě přizvaného arbitra dlužníků. Jeho posláním je předložit účastníkům pohled druhé strany inkasního trhu, tedy pohled dlužníka. Tento rok se role arbitra zhostila herečka Simona Babčáková. Její vystoupení bylo opravdu emotivní a nelze mu upřít  opravdový zápal pro obhajobu dlužníků. Opět z něj vyplynula potřeba vzájemné komunikace mezi jednotlivými stranami. Zkušenosti účastníků však bohužel opět potvrdily, že komunikace s dlužníky je stále obtížnější a legislativní změny z posledního období spíše vymahatelnost pohledávek ztěžují. Když namísto, aby vedly k usnadnění úhrady závazků a tím nepřímo k možné cestě z dluhové pasti, mají mnohdy opačný efekt.

Na závěr bychom rádi poblahopřáli paní Janě Tatýrkové tiskové mluvčí Asociace inkasních agentur,
která byla v tomto roce zvolena Osobností inkasního trhu.

Image 0 Image 1